Jako výrobce dětské výživy splňujeme vysoké nároky na kvalitu a přísné požadavky české i evropské legislativy jak ohledně výběru surovin, tak procesu jejich zpracování do konečného produktu. Jsme také pod pravidelným dohledem státních kontrolních orgánů. Denně pracujeme na tom, aby byly Hami výrobky stoprocentně bezpečné a v nejvyšší kvalitě.

Kvalita příkrmů od Hami je hlídaná od pěstování surovin až po balení výsledných produktů. Téměř všechny naše plodiny jsou sklízeny ručně. Příkrmy ve skleničkách jsou ještě kontrolovány rentgenovými paprsky na přítomnost skla, kovu, kamínků a cizích předmětů. Rozsáhlou kontrolu kvality provádíme i po etiketování a balení. Jen skleničky, které zcela splňují přísné požadavky na kvalitu, mohou opustit naši továrnu.

Testujeme každý krok ve výrobě, od kvality půdy přes sklizeň až po doručení hotových výrobků na prodejny.

Ověřená kvalita surovin

Při výrobě Hami výrobků vybíráme nejlepší a nejkvalitnější suroviny, které jsou vyhrazené speciálně ke zpracování pro dětskou výživu. Tyto ingredience se od běžných čerstvých surovin velmi liší.

Farmy a sady, se kterými spolupracujeme:

Splňují náročné požadavky na dětskou výživu.
Jsou daleko od hlavních silničních tahů a od těžkého průmyslu, aby se minimalizovalo jakékoliv nežádoucí znečištění surovin pro naše produkty.
Nacházejí v se místech, kde je vhodné počasí pro pěstování daného druhu suroviny, aby se předešlo používání chemické ochrany rostlin.
Pěstují své plodiny na půdě s velmi nízkou hladinou přirozeně se vyskytujících těžkých kovů, dusičnanů a jiných kontaminantů.
Jsou s námi v neustálém kontaktu. Pomáháme jim v zavádění nových postupů, které zvyšují kvalitu ovoce a zeleniny.

Naše maso

Hovězí maso získáváme z kvalitních irských farem. Skot zde žije v přirozeném prostředí, ve volném chovu celoročně s dostatkem trávy a zeleně. Kuřata jsou chována na podestýlce. Ryby pocházejí z výlovů schválených organizací pro udržitelný rybolov (Marine Stewardship Council). Tento rybolov neohrožuje jiné mořské tvory a zároveň ryby neobsahují kontaminanty (těžké kovy). Vedle např. tresky používáme například i tuňáka pruhovaného, který je pro svou menší velikost ideální pro kojeneckou výživu.

Suroviny do skleniček jsou nejdříve šetrně opracovány, zelenina i ovoce se ku příkladu vaří v páře, aby neztratily vitamíny a minerální látky. Při balení se příkrmy od Hami v uzavřených skleničkách velmi krátce zahřejí na vysokou teplotu (zavaří), čímž si uchovají všechny živiny a chutě.

Díky zavaření se příkrmy Hami dají dlouho skladovat při pokojové teplotě, aniž by bylo použito konzervačních prostředků.

Hami bio

Všechny Hami příkrmy jsou vyrobené pouze z těch nejkvalitnějších surovin a podléhají přísným kontrolám – zejména na obsah dusičnanů, mykotoxinů a těžkých kovů. Ingredience pro výrobu BIO příkrmů od Hami podléhají stejně přísným požadavkům na kvalitu a kontrolu, jako je to u ostatních příkrmů.
Liší se pouze tím, že pocházejí z ekologického zemědělství, které je ještě šetrnější k životnímu prostředí a podporuje přirozenou biodiverzitu.

Kvalita Hami obilnin

Kaše v jídelníčku malých dětí

Obilniny by měli být důležitou součástí jídelníčku malých dětí již od prvních začátků s nemléčnou stravou. Díky obsahu důležitých nutrientů jako jsou bílkoviny, sacharidy, vláknina a minerální látky poskytují dětem energii pro objevování okolního světa.

Výborným zdrojem obilnin pro malé děti jsou Hami kaše s věkovým určením – právě u nich můžeme zaručit splnění přísných požadavků a norem na kvalitu dětské výživy, které jsou mnohonásobně přísnější než pro dospělé.

A proč si vybrat Hami kaše?

 • Jsou z pečlivě vybranýcha kontrolovanýchobilovin
 • Jsou maximálně bezpečné pro kojence a malé děti
 • Mají prověřený původ – víme všechno o každém zrníčku
 • Krupicové kaše jsou vhodné pro zavádění lepku – dle nejnovějších poznatků pro zavádění lepku do stravy kojence
 • Kaše na dobrou noc neobsahují přidaný cukr – jsou proto vhodné jako večeře pro spokojené bříško

Za kvalitu ručíme

Jak zaručíme nejvyšší možnou kvalitu pro ty nejmenší? Začíná to již výběrem pěstitelů a farmářů obilovin. Jejich výběr a přizpůsobení se našim vysokým nárokům na kvalitu může trvat někdy i 2 roky. Společně s farmáři sledujeme a kontrolujeme celý proces pěstování, od výsevu semínek až po sběr úrody.

Pěstování surovin pro dětskou výživu Hami vyžaduje zručnost, pečlivost a zodpovědnost. Musíme si být jistí, že každou sezónu jsou plodiny pro děti maximálně bezpečné. Proto s našimi ověřenými dodavateli udržujeme dlouhodobé vztahy a vzděláváme je v také udržitelném hospodářství a zodpovědnosti k přírodě. Po sklizni kontrolujeme také podmínky skladování, mletí a přepravy k nám do závodu.

Odkud naše obiloviny pocházejí?

Naše obiloviny jsou pěstované ve vybraných oblastech Evropy s optimálními klimatickými podmínkami pro jejich pěstování v polích určených výhradně pro dětskou výživu, daleko od průmyslu nebo hlavních silnic. Pole musí mít vhodnou půdu tak, aby přirozeně obsahovala velmi málo těžkých kovů, dusičnanů a jiných kontaminantů.

Věděli jste, že?

Výborné klimatické podmínky pro pěstování obilovin pro dětskou výživu jsou zejména v jihozápadní Evropě – Itálii, Portugalsku, Francii a Španělsku? Slunečné počasí a nízká vlhkost vzduchu v těchto oblastech zabraňují výskytu plísní.

Pěstovánípšenice pro naše kaše v Rakousku. (květen 2017)

Pěstování rýže v Portugalsku (říjen 2016)

Věděli jste, že 100% rýže pro kaše Hami se pěstuje v Evropě?

Věděli jste, že požadavky na dětské kaše jsou

 • Více než 1500 x přísnější pro obsah pesticidů
 • Více než 20 x přísnější pro výskyt mykotoxinů
 • Více než 5 x přísnější pro obsah těžkých kovů

…než pro běžně dostupné suroviny a výrobky bez věkového určení?

Pole, kde se pěstují obiloviny pro kaše Hami:

 • Splňují náročné požadavky na dětskou výživu,
 • jsou daleko od hlavních silnic, továren a těžkého průmyslu, aby se minimalizovalo jakékoliv nežádoucí znečištění plodin
 • aby se předešlo používání chemické ochrany rostlin, nacházejí se v místech, kde je vhodné počasí pro pěstování daného druhu obiloviny,
 • mají půdu s přirozeně velmi nízkou hladinou se vyskytujících těžkých kovů a dusičnanů.

Po sklizni jsou zrníčka obilí skladovány v speciálních silech, kde je pečlivě kontrolována vlhkost a teplota, aby se zabránilo kontaminaci hmyzem nebo plísní. Před přijetím obilovin do našeho závodu prochází každá šarže důslednými kontrolami. Pro výrobu dětských kaší se používají len ty nejkvalitnější obiloviny.

A co v kaších Hami najdete?

V našich kaších používáme 7 druhů obilovin:

Potravina pro zvláštní výživu. Kojení je nejpřirozenější způsob výživy. Způsob použití a další informace najdete na obalech nebo na www.klubmaminek.cz.